website-audit

5 хв. читати

   Чи є на вашому веб-сайті проблеми, які шкодять вашій видимості або відвертають відвідувачів? Проведення простого аудиту веб-сайту допоможе вам дізнатися.

   Багато підприємств, великих і малих, часто стикаються з технічними, досвід користувачами та проблемами SEO на своєму сайті.  Ці проблеми можуть бути згубними для вашого бізнесу, приводячи до падіння трафіку та наочності в результатах пошуку.
Якщо ви є власником веб-сайту і не перевіряли свій сайт протягом певного часу, швидше за все, ви повинні. Подумайте про свій сайт
як про складну машину, яка потребує регулярного обслуговування та оновлення веб-сайтів, щоб працювати якнайкраще. Ми склали це проникливе керівництво, яке допоможе вам визначити, чи оптимізовано ваш сайт, а якщо ні, як ви можете покращити його для підвищення ефективності.

Що означає аудит веб-сайту?

   Аудит веб-сайту – це вивчення загальної продуктивності вашого веб-сайту перед тим, як продовжувати роботу з оптимізацією пошукових систем (SEO) або переробкою веб-сайту.

   Детальна оцінка веб-сайту допоможе вам зрозуміти:

 1. чому ваш сайт не генерує достатньо трафіку
 2. чому ваш показник продажів та розмов не покращується
 3. що бентежить ваших відвідувачів
 4. які технічні проблеми існують

Звичайно, пошук таких питань – лише одна частина битви. Друга частина включає їх фіксацію.
Якщо вам не вистачає технічного досвіду, ви можете подумати про отримання професійної допомоги у вашому ІТ-відділі чи сторонній стороні.

Що робить аудит веб-сайту?

Перевірте ефективність свого веб-сайту

Продуктивність веб-сайту має вирішальне значення для успішного веб-сайту. Веб-сайти, які вічно завантажують фруктових відвідувачів, щоб вони шукали швидші варіанти. Навіть падіння часу на завантаження сторінки на одну секунду може коштувати вашому бізнесу тисячі доларів і зниження рейтингу.

Згідно з одним із досліджень, 79% користувачів Інтернету відвідують інтернет-магазини, які забезпечують високоефективні та зручні для користувача умови. Більше того, 40% залишать сайт, який не завантажується протягом 3 секунд. І 44% покупців в Інтернеті розкажуть своїм друзям про поганий досвід покупок.

Аудит веб-сайтів допоможе вам:

 1. Перевірити технічну базу та інфраструктуру вашого сайту.
 2. Оцініть оптимізацію вашої пошукової системи.
 3. Проаналізуйте, як легко користувачі переходять по сайту.

Удосконалити оптимізацію пошукової системи

Хороші практики SEO можуть призвести до покращення користувацького досвіду та зручності використання вашого сайту.

Проводячи аудит веб-сайту, ви можете виявити будь-які невирішені проблеми щодо SEO або пропущені можливості SEO, які можуть покращити ваш сайт.

Деякі з найбільш поширених питань включають:

 1. Неправильні ключові слова
 2. Набивання ключових слів
 3. Створення неправильного типу вмісту
 4. Відсутні мета описи та теги заголовків
 5. Відсутність якісних зворотних посилань
 6. Публікація плагіату

Замість того, щоб задатися питанням, чому ваш сайт недостатньо рейтинговий, аудит веб-сайту може сказати вам, куди слід зосередити зусилля з SEO.

Підвищіть свій коефіцієнт конверсії

Ви не хочете бачити більше відвідувачів, які взаємодіють із вашим сайтом? Або більше підписок на ваш розсилку?

У всіх підприємств це спільне. Всі вони хочуть, щоб відвідувачі щось робили на своєму сайті. Незалежно від того, надіславши форму ведучого чи зв’язатися, взаємодія із сайтом є вирішальним.

Відвідувачі частіше взаємодіють з вашим сайтом, якщо він добре оптимізований, простий у навігації та високоефективний. Аудит сайту допоможе вам внести необхідні вдосконалення, і як результат, ваш коефіцієнт конверсії, ймовірно, зросте.
<4>Що слід включити до аудиту веб-сайту?

Ретельний аудит сайту проінформує вас про те, що належним чином працює на вашому сайті, що потребує вдосконалення та як можна оновити свій сайт та покращити його.

   Ось усе, що має містити контрольний список аудиту вашого веб-сайту:

 1.  Аудит охорони здоров’я на сайті
 2. Аудит стану здоров’я сайту аналізує архітектуру та зручність використання веб-сайту.

Це може допомогти вам визначити прогалини в:

 1. Швидкість сторінки
 2. Внутрішнє зв’язування
 3. Зовнішні зв’язки
 4. Мета описи
 5. Нерозривні посилання
 6. Часи завантаження
 7. Назви сторінок
 8. Структура сайту

Найпоширенішим інструментом є Google Analytics. Це прекрасний інструмент для всебічного аудиту вашого сайту.

Аудит безпеки сайту

Власники веб-сайтів часто приділяють більше уваги дизайну веб-сайтів та SEO, але занижують зону безпеки. Безпека веб-сайтів повинна бути однаково важливою, як і все інше.

Ви, напевно, читали про порушення кібербезпеки таких великих компаній, як Google та Facebook. Такі напади можуть бути дорогими для будь-якої компанії, але це майже невелика невдача для цих технологічних гігантів. Але чи знаєте ви, наскільки шкідливим може бути порушення безпеки?

За даними Національного альянсу з кібербезпеки, 60% малого бізнесу змушені припинити свій бізнес менше ніж за півроку після кібератаки.

Виконуючи перевірку безпеки сайту, ви виявите будь-які вразливості до порушень безпеки. Зрештою, ви запобіжете витік чутливої ??інформації вашого бізнесу та відвідувачів.

Аудит оптимізації конверсійного курсу

Оптимізація швидкості конверсії (CRO) може допомогти вам зрозуміти, як користувачі рухаються через ваш сайт, які дії вони вживають і що заважає їм конвертувати. Незалежно від того, чи вимагає це пропозиція або створити обліковий запис, ви повинні знати:

 1. де оптимізувати
 2. що оптимізувати
 3. для кого оптимізувати

Аудит щодо покарання та стягнення

Аудит про відшкодування штрафу та відновлення може допомогти вам розкрити ручні чи алгоритмічні проблеми. Ці питання мають прямий негативний вплив на рейтинг пошуку. Він також дасть вам пропозиції щодо відновлення вашого сайту.

Аудит сайту конкурентів

Знання ваших конкурентів має вирішальне значення. Ви зможете зрозуміти, в чому полягають їх конкурентні переваги, покращити свої процеси та орієнтуватися на виклики на вашому ринку. Ревізуючи сайт свого конкурента, ви відкриєте для себе уявлення та можливості, які можна втілити у вашу власну стратегію цифрового маркетингу.

Зміст та SEO аудит

Цей тип вмісту дозволяє виявити, наскільки добре працює вміст вашого веб-сайту. Він може виявити будь-які проблеми зі зламаними посиланнями, альт-тегами, метаописами або дублюючим вмістом. Усі ці проблеми можуть заплутати пошукові системи та нашкодити вашому рейтингу. З цієї причини обов’язково потрібно проводити контент та SEO аудит, щоб створити унікальний та привабливий контент, який приверне ваших відвідувачів.

Аудит присутності соціальних медіа

Ви не хочете бачити більше відвідувачів, які взаємодіють із вашим сайтом? Або більше підписок на ваш розсилку?

У всіх підприємств це спільне. Всі вони хочуть, щоб відвідувачі щось робили на своєму сайті. Незалежно від того, надіславши форму ведучого чи зв’язатися, взаємодія із сайтом є вирішальним.

Відвідувачі частіше взаємодіють з вашим сайтом, якщо він добре оптимізований, простий у навігації та високоефективний. Аудит сайту допоможе вам внести необхідні вдосконалення, і як результат, ваш коефіцієнт конверсії, ймовірно, зросте.

Скільки коштує аудит веб-сайту?

Не впевнені, скільки потрібно заплатити за аудит веб-сайту? Багато підприємств стикаються з одним і тим же питанням.

Вартість аудиту сайту залежить від кількох факторів, включаючи:

Який розмір вашого веб-сайту?

Менші веб-сайти мають менше сторінок для аналізу. Порівняно з більшими веб-сайтами, їх можна перевірити за кілька днів. З іншого боку, масштабні веб-сайти можуть мати сотні сторінок і займати більше часу, щоб їх детально оцінити. Аудит веб-сайту на 150 сторінок обійдеться дорожче, ніж аудит для веб-сайту, який містить менше 50 сторінок.

Який тип аудиту ви шукаєте?

Ціна аудиту буде залежати від того, чи бажаєте ви інвестувати в детальний аудит на 360 градусів, який аналізує ваше:

 1. Здоров’я сайту
 2. Безпека сайту
 3. Обмінний курс
 4. Конкуренти
 5. Зміст
 6. Присутність у соціальних медіа

Або вам буде потрібно лише один або два з цих різних аудитів? Для найкращих результатів рекомендується інвестувати в комплексний аудит, який включає всі аспекти, згадані вище.

Яка ціна вашого агентства?

Більш досвідчене агентство, що співробітників команди професіоналів, обійдеться дорожче. Хоча дорога, робота з таким агентством має ряд переваг:

 1. Вони обізнані з галузевими стандартами та способами їх виконання.
 2. Ваш сайт буде в надійних руках.
 3. Вони розуміють найкращі практики SEO.

Тож, якщо ви хочете переконатися, що ваш сайт є високоефективним, не соромтеся вкладати гроші в досвідчене агентство.

Який час повороту?

Ви можете мати швидкий аудит свого сайту, але це коштуватиме вам. Чим швидше ви хочете веб-сайт, тим більше будете платити. Якщо ви хочете швидкого повороту, подумайте про співпрацю з більшим агентством, яке має більше людей. Вони можуть вчасно перевірити ваш сайт та внести необхідні зміни.

Якщо у вас є час дочекатися аудиторського звіту, вам не доведеться турбуватися про послуги поспіху.

Також майте на увазі, що деякі агенції можуть відмовитись працювати з вами. Ви повинні заздалегідь повідомити їх про свої вимоги, щоб вони могли сказати вам, чи можуть вони їм відповідати.

Як перевірити свій веб-сайт

Аудит веб-сайтів може забезпечити вам функціональний план, який допоможе вам:

 1. Визначте слабкі сторони вашого сайту та як правильно внести зміни.
 2. Проаналізуйте своїх конкурентів і використовуйте результати на вашу користь.
 3. Перевірте SEO ефективність свого сайту.
 4. Розробіть план майбутнього вашого веб-сайту.

Є безліч інструментів, якими можна користуватися. Screaming Frog і Sitebulb – це два чудових інструменти, які допоможуть вам ефективно перевірити свій сайт. У Ahrefs також є своя версія, а SEMRush – свого аудитора. Крім того, ви можете перевірити SEO-аналізатор Neil Patel.

Почнемо аудит!

Оновіть свій технічний SEO
Перевірка технічного SEO легко, якщо ви користуєтеся правильними інструментами. Один із таких безкоштовних інструментів аудиту веб-сайтів – Screaming Frog Spider. Хоча вона має платну версію, безкоштовна версія дозволяє запускати багато корисних перевірок.

Ось усе, що ви можете зробити з інструментом аудиту SEO:

Перепишіть назви сторінок. Хороші назви сторінок важливі для вашого SEO. Це короткий і простий спосіб для розробників веб-сайтів повідомити Google та користувачам, що знаходиться на наступній сторінці.
Ти повинен:

 1. Напишіть унікальні назви сторінок для кожної сторінки.
 2. Націліться на 50 символів або менше.
 3. Використовуйте цільове ключове слово.
 4. Опишіть, що на сторінці.

Перевірте та змініть назви сторінок, відсканувавши їх у Screaming Frog на вкладці заголовка сторінки.

І аудит CRO може відповісти на ці запитання для вас.

Напишіть хороші метаописи. Метаописи однаково важливі для SEO. Вони довші за заголовки сторінок і більше слів описують, що користувачі та пошукові системи можуть знайти на
цій сторінці. Метаопис повинен бути креативним, щоб він спонукав користувачів натискати на ваш сайт. Переконайтесь, що ваші метаописи унікальні та не дублюють вміст. Ви можете бачити та
редагувати свої мета-описи в Screaming Frog SEO Spider на вкладці “Мета Опис”.

Перевірте канонічні URL-адреси. Канонічні теги вказують таким пошуковим системам, як Google, індексувати та ранжувати потрібні сторінки. Скажімо, у вас є однаковий або
подібний вміст на вашому веб-сайті під різними URL-адресами. Щоб подати сигнал таким пошуковим системам, як Google, версія якого є основною та має бути індексованою,
ви використовуєте канонічний тег.

Ви можете перевірити свої канонічні теги на вкладці “Елемент канонічної посилання 1”.

Виконайте сканування сайту, щоб виявити проблеми

Використовуючи інструмент SEO Spider Screaming Frog, виконайте сканування сайту, щоб перевірити, чи немає проблем. Ще один інструмент, який ви можете використовувати – Netpeak Spider.

Сканування сайту може допомогти вам визначити, які частини вашого веб-сайту не доступні ботам. Наприклад, може виникнути проблема з командами noindex, заборонами доступу або кодуванням, що не дозволяє ботам.

Крім того, ви можете бачити, чи є у вас дублікат вмісту на сайті. Дубльований вміст може з’являтися в тегах заголовків та метаописах.

Ви також можете відфільтрувати 404 помилки та відстежити їх. Код помилки 404 – одна з найбільш дратівливих речей, з якими можуть зіткнутися ваші відвідувачі. Крім негативного
користувальницького досвіду, високі показники відмов через пошкоджені посилання можуть негативно впливати на ваш SEO.

500 помилок – це ще один тип помилок, які можуть пошкодити ваш рейтинг SEO. Вони пов’язані з внутрішніми проблемами, як правило, веб-сервером.
Найпопулярнішими 500 помилками є: 500 помилок, 502 поганий шлюз, 503 сервіс недоступний, 504 тайм-аут часу шлюзу.

Перевірте, чи перенаправлення належним чином виконано. Перенаправлення 301 дозволяє старому URL-адресу вказувати на існуючу сторінку. Коли ви зміните доменне ім’я сторінки, старого домену більше не існує, переадресація 301 дозволяє цьому старому домену вказувати на існуючу сторінку, щоб ви могли підтримувати свій seo-рейтинг. Крім того, якщо люди мають старе посилання, їх можна буде переспрямувати на існуючу сторінку, на яку ви внесли зміни.

Перегляньте наш найвищий посібник з кодами статусу http, щоб краще зрозуміти всі помилки, на які може зіткнутися ваш веб-сайт.

Покращення роботи користувачів (UX)

Якщо ваш UX поганий, ваш SEO та рейтинг теж будуть. Але турбуватися не потрібно, оскільки існує безліч способів поліпшити роботу користувачів.

Погляньте на свій веб-сайт. Чи помічаєте ви явні частини, які можна вдосконалити, щоб користувачі могли легше переходити по сайту?

Ось кілька пропозицій:

Перевірте свою панель навігації. Коли користувачі приземляються на ваш сайт, вони хочуть вмить знайти те, що шукають. Якщо вони намагаються орієнтуватися, швидше за все, вони залишать сторінку, не повертаючись. Ось чому ви повинні переконатися, що ваше навігаційне меню має сенс для ваших відвідувачів. Меню повинно бути чітким, посилатися на ваші найважливіші сторінки, а не захаращуватися зайвими речами.

Хороша ідея – окреслити меню вашого веб-сайту, щоб було легше зрозуміти, що потребує вдосконалення, а що слід видалити. Подумайте про використання інструменту аудиту веб-сайтів на
зразок Slickplan.

Виберіть хороші кольори. Ви хочете, щоб кольори вашого сайту відповідали вашому бренду. Якщо вони вибрані випадковим чином, спробуйте внести зміни. Кольори на вашому веб-сайті повинні відповідати певній колірній схемі, щоб вони не крали увагу відвідувачів від вмісту.

Додайте зображення та відео. Зображення та відео можуть оживити ваш веб-сайт. Вони можуть допомогти вам продати товар чи послугу та залучити відвідувачів. Вони залишаться на вашому сайті довше, а не збільшувати показник відмов. Додайте зображення та відео, де це необхідно, і переконайтеся, що між зображеннями та текстом є чіткий баланс.

Використовуйте пробіл. Білий простір має вирішальне значення для хорошого дизайну користувачів. Білий простір робить ваш вміст більш читабельним і дозволяє користувачеві зосередитись на елементах, що оточують текст.

Додати заклик до дії. CTA вказують своїм відвідувачам, що робити далі та вжити заходів. Переконайтеся, що ви включаєте CTA на кожну сторінку свого веб-сайту та тримаєте їх у верхній частині сторінки. Якщо у вас їх є внизу сторінки, велика ймовірність, що відвідувачі їх взагалі не помітять.

Додайте відгуки клієнтів. Відгуки – це чудовий та простий спосіб удосконалити користувацьку роботу на вашому сайті. Вони можуть запевнити відвідувачів, наскільки високою є ваша послуга чи продукція.

Перевірте, чи швидко завантажується ваш сайт

Ви знали, що:

 1. Більше 50% користувачів Інтернету очікують, що ваш сайт завантажиться за три секунди чи менше?
 2. Навіть затримка на 1 секунду може призвести до зниження трафіку на 11%?
 3. 46% користувачів не відвідують веб-сайт із низькою ефективністю?

Google також знає, як швидко завантажується ваш сайт. Це означає, що якщо ваш сайт завантажується за три секунди, а ваш конкурент – за шість, Google спочатку захоче подати ваш вміст.

З наведених вище причин ви хочете переконатися, що ваш веб-сайт швидко завантажується. Є кілька інструментів, якими ви можете скористатися:

 1. Статистика сторінок Google: скористайтеся цим інструментом, щоб проаналізувати швидкість веб-сторінки та переглянути пропозиції щодо її прискорення.
 2. GTmetrix: використовуйте цей інструмент тестування для тестування вашої сторінки в різних країнах, браузерах, швидкості підключення тощо.
 3. Pingdom: використовуйте цей безкоштовний інструмент аудиту веб-сайтів, щоб визначити, що щодо веб-сторінки швидке, повільне, занадто велике тощо.

Переконайтеся, що ваш сайт зручний для мобільних пристроїв

У 2015 році компанія Google оголосила про свій мобільний алгоритм, який збільшує рейтинг пошуку для мобільних пристроїв для веб-сайтів, зручних для мобільних пристроїв.
Іншими словами, наявність мобільного веб-сайту надасть вам конкурентну перевагу.
Якщо ваша конкуренція має прекрасно оптимізований веб-сайт для мобільних пристроїв, а ви цього не робите, вони, швидше за все, випередили гру.

Якщо ви не впевнені, чи ваш сайт зручний для мобільних пристроїв, ви можете використовувати багато інструментів аудиту веб-сайтів.

У Google є власний тест для мобільних пристроїв. Вам просто потрібно вставити URL-адресу вашого веб-сайту у порожній простір, як показано нижче, а потім натиснути «Аналіз».

Перевірте, чи ви використовуєте HTTPS

Ви, напевно, помітили, що деякі URL-адреси починаються з “HTTP”, а інші – з “HTTPS”. Ну, “s” означає “безпечне шифрування”, що гарантується сертифікатом.

У 2014 році Google оголосив, що встановлення на вашому веб-сайті сертифікату збільшить вашу позицію в рейтингу. З цієї причини, можливо, ви захочете розглянути можливість отримання її.

Якщо ваш сайт не має блокування на рядку URL-адреси, а URL-адреса починається з https: //, у вас немає сертифіката SSL.

Якщо ваш веб-сайт збирає конфіденційну інформацію клієнтів, таку як кредитна картка та домашня адреса, придбання ліцензії SSL є вирішальним.

Вдосконаліть свій SEO-сайт

Он-лайн аудит веб-сайтів складається з усіх тих факторів на вашому власному сайті, які впливають на ваше розташування в пошуковій мережі.

Ось кілька кроків, які слід зробити:

 1. Чи ваші URL-адреси SEO-дружні?
 2. Чи починаються ваші заголовки з ключового слова?
 3. Чи має кожна сторінка вашого веб-сайту метаопис?
 4. Чи оптимізований ваш вміст та унікальний?
 5. Чи використовує ваш сайт файл Sitemap XML для поліпшення індексації та сканування веб-сторінок?
 6. Чи оптимізовані ваші зображення для ключових слів і чи мають вони текст у вкладеному форматі?
 7. Чи ваші сторінки вмісту правильно використовують теги заголовка, такі як H1 та H2?
 8. Ви використовуєте внутрішні посилання?
 9. Ви посилаєтесь на авторитетні сайти?
 10. Ви включаєте ключові слова LSI у кожну публікацію?
 11. Чи є на вашому сайті помітні кнопки спільного доступу до соціальних мереж?

Ви можете перевірити свої заголовкові теги, метаописи та текст alt за допомогою інструменту аудиту веб-сайту, наприклад Screaming Frog. Якщо ви використовуєте WordPress, не забудьте встановити Yoast SEO. Цей плагін допоможе вам побачити, наскільки оптимізована робота для ваших цільових ключових слів.

Проаналізуйте своїх конкурентів

Використовуючи інструмент Screaming Frog, ви можете проаналізувати веб-сайт вашого конкурента. Переконайтеся, що ви перевіряєте їхні теги заголовків, метаописи, канонічні теги. Використовуючи платний інструмент аудиту, як SemRush або Ahrefs, ви також можете виводити зворотні посилання вашого конкурента і стежити за змінами в його рейтингу. Ви можете перевірити ключові слова, за які вони змагаються, і використовувати цю інформацію для вдосконалення вашої змістової стратегії.

Ключові вивезення

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт не генерує рейтинги трафіку чи пошуку, які мають ваші конкуренти, найкраще, що ви можете зробити, це запустити аудит веб-сайту.

Аудит перевірить ваш сайт на наявність помилок на сайті та допоможе вам виявити, що можна покращити на своїх сторінках, щоб підвищити видимість пошукової системи.

Підсумовуючи:

 1. Аудит веб-сайту може перевірити ефективність вашого веб-сайту, покращити оптимізацію пошукової системи та підвищити показник конверсії.
 2. Ефективний контрольний список аудиту сайтів повинен включати аудит здоров’я сайту, аудит безпеки сайту, аудит конверсій, аудит конкурентів, аудит вмісту та аудит присутності соціальних медіа.
 3. Вартість аудиту веб-сайту залежить від розміру вашого веб-сайту, типу аудиту, який вам потрібен, та агентства, з яким ви будете працювати.
 4. Найкращий спосіб запустити аудит сайту – це перевірка технічного SEO, проведення сканування сайту, поліпшення роботи користувачів, перевірка швидкості вашого сайту та зручності для
  мобільних пристроїв та поліпшення SEO-сторінки.